Deniz Feneri Derneğinden deprem bölgesine yardım

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Deniz Feneri Derneğinden deprem bölgesine yardım

İSTANBUL (AA) Deniz Feneri Derneği, Kahramanmaraş merkezli toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin meydana geldiği bölgeler için arama kurtarma ekipleri oluşturarak, yardım gönderdi.

Dernekten yapılan açıklamada, depremlerin ardından insani yardım acil durum ekiplerinin sabah saatlerinde afet bölgesine ulaşıp çalışmalara başladığı belirtildi.

Açıklamada, deprem haberiyle birlikte İstanbul'da bulunan Afet Yönetim Masası'nda son durumun değerlendirdiği, bölgeye ilk etapta 50 kişi gönderildiği ifade edilerek, yeni takviyelerle bu sayının 100'e yükseltileceği kaydedildi.

Personel ve gönüllülerden oluşan Deniz Feneri Acil Durum ekiplerinin civar illerden de kriz bölgesindeki çalışmalara katılacağı aktarılan açıklamada, afet bölgesine ulaşan ekiplerin, depremzedelere ve kurtarma ekiplerine mobil aşevleri vasıtasıyla sıcak yemek dağıtacağı, çay, çorba ve içecek ikramı yapacağı belirtildi.

Açıklamada, bölgede acil çadır, battaniye, soba, kalın kışlık giysi, hijyen kiti, su, kahvaltılık ve yakacak ihtiyacı bulunduğu, derneğin acil yardım malzemelerinin ise mont, bot, bere, kazak, battaniye, çadır, ekmek, su, gıda kolisi, bebek bezi, bebek maması, konserve, soba ve kahvaltılık içerdiği ifade edildi.

"Bölgeye kışa uygun ürünleri hazırlıyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Fatih Şanal, depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara ise şifa diledi.

Şanal, "Deniz Feneri olarak olayın olduğu ilk saatlerden itibaren bölgeyle temas kurarak hazırlıklarımızı tamamlayıp yola çıktık. Kış mevsiminden dolayı bölgeye kışa uygun ürünleri hazırlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak:AA


Yorum Yazın